Закінчено монтаж та розпочата експлуатація котельні по вул. Шевченка 202А в м. Здолбунів.

Пропозиція влаштування котельні перший раз була сформульована звітом з енергетичного аудиту системи центрального теплопостачання м. Здолбунів, яка обслуговується КП «Здолбунівкомуненергія». За матеріалами звіту влаштування котельні дозволяло:

  • Покращити стан теплопостачання житлових будинків за адресами: вул. Шевченка 202, вул. Шевченка 202А та вул. Нова 125;
  • Вивести з експлуатації ділянку магістральної теплової мережі від котельні по вул. Лесі Українки до центрального теплового пункту по вул. Шевченка 202А загальною протяжністю 443 м (у двохтрубному обчисленні). Втрати тепла на ділянці, яка пропонувалась до виведення з експлуатації, за фактичними замірами у опалювальний період 2008…2009 років, складали 400 кВт або 56% від корисного споживання тепла житловими будинками;
  • Зменшити напір мережевих насосів в котельні по вул. Лесі Українки.

Під котельню переобладнано частини приміщень центрального теплового пункту вул. Шевченка 202А. Встановлена теплова потужність котельні складає 800 кВт.
Проект котельні розпочато ще у 2007 році. Через відсутність фінансування він неодноразово зупинявся, але у 2008 році проект було закінчено, і він отримав позитивний висновок комплексної державної експертизи.

Теплова схема котельні

План котельні

У 2008 році було проведено 1-й тендер на монтаж котельні, але через відсутність фінансування роботи не були розпочаті, у 2010 році – 2-й тендер на монтаж, його результати були скасовані з тієї ж причини. Нарешті у грудні 2012 року котельню почали монтувати, через неповне фінансування монтаж котельні та введення у експлуатацію котельні розтяглись на цілий рік.
Під час монтажу проект котельні коригувався з метою зменшення вартості. Фінансові обмеження дещо погіршили техніко-економічні показники котельні – на відміну від проектного рішення, вона працює з постійним обслуговуючим персоналом.
Нарешті у січні 2014 року котельня запрацювала.

фронт котлів

фронт котлів та автоматична установка підживлення

димоходи, котлові насоси та змішувальні клапани системи автоматизації котлів

мережева група котельні

тил котлів та димоходи

Залишилось лише провести режимне налагодження котлів та котельні.
Замовник та мешканці житлових будинків задоволені.